60er bands
Børneforlystelser
Børneshows
Country-bands
Cover-bands
Dance-bands
Foredrag
Garder
Jazz m.m.
Årstidens aktiviteter
Koncertnavne
Konferenciers
Musik & Komik
Operette m.m.
Rock, Folk, Blues
Skotsk/Irsk
Solister
Solo & Duo
Stand-up Shows
Trylleri & Magi
Diverse
Diskoteker
Udlejning

Sitemap

60er Bands : - Charlie Dee & The Twisters - Daytripper - Hit House Shakers - Ingvar & Bandet - Me & My Shadows - Needles & Pins - Red Squares - Rip It Up - Rubber Band - Silver Rockets - Sir Henry & His Butlers - The Cliffters - The Jitterboys - The Reminders - The Rocking Ghosts - The Roosters - The Scooters - Ulvene

Børneforlystelser (oppustelige) : - Adrenalin suset - Ballontyphonen - Bokseringen - Bungee Run - Cowboy Hoppesaloon - Disco Droom - Fodboldbanen - Funny Huset - Gladiator - Hvalen Valborg - Håndbold- & Fodboldmål - Jungleborgen - Klatrebjerg - Klovneborgen - Klovneslide - Olympic Games - Piratskibet - Søslangen Loch Ness - Turboslide - lille - Turboslide - stor - Vikingeskibet

Børneforlystelser (andre) : - Bumperboats - Fald i Vand - GO-KART (Benzindrevne) - Gold Bank - High Jump - Highjumper 4 - Lasergames - Motocross - Rodeoshow - Snowboad Show - Space Machine - Sumo Brydning - Surfshow - Western Tog - Wrestling - Wombley Stadium

Børneshows : - Ann & Aberne - Asger Fonnesbech - Bakkens Pjerrot - Ballonprofessor Bobbel - Benny Schumann - Bubber - Bøllebob Show - Cartoon Network Show m/Søren & Lotte - Cirkus Big - Cirkus Chanhigh - Cirkus Julius - Cirkus Minimus - Fubbi - Fætter Ib & Grisen "Julius" - H.C. Andersen Paraden - Heksen Poxi - Hr. Skæg og Skattejagtsfabrikken - Hvor Er Holger - Jacob Riising og Sebastian Klein - Jønner - Kaj Gummisko - Klovnen Seto - Kolling & Lillebror - Lasses Far – Det Rene Cirkus - Mario & Luigi - Martin & Ketil - Mek Pek - Mek Pek & Søn - Mester Jakel Teater - Muddi og Salamidrengene - Nycirkus - Paliette - Palle Pirat - Peter Pan - Professor Tingel Tangel - Safarieventyr - Sebastians Skøre Safarishow - Siggurds Bjørnetime - Sine & Frække Rikke - Sminketeatret - Tonny Trifolikom - Trolle & Thormod - Ulla Abdullas Cocobongo Band - Vera - Vera & Bakkens Pjerrot

Country-bands : - Acoustic - Birger Steiwer - CB Rollerskate - Cigarillos - Country Crew - Country Expressen - Dark Horse Country Band - Desert Track - Leif Kerstein & Winchesters - Little Rock Country Band - Midnight Cowboys - Mr. Jack & The Daniels - Son Of A Gun - Sweet Dreams - Tamra Rosanes

Cover-Bands : - Abba Revival Band - Abba Unlimited - ABBAtizers - Acoustic Beatles - Anders & Larsen Ala Carte - Bamse Jam - Beat The Meetles (Beatles) - Bon Jovi Jam - Bruce Springstreen Jam - Bryan Adams Jam - Copenhagen Bluesbrothers - Creedence Allstars - Den røde tråd - Die Herren - Disco Devine - Elton Jam - Elvis On My Mind - Hit Med Helmig - Kaizer Jam - Killer Queen - Kim Larsen Jam - Master Of Puppets (Metallica) - Michael Jackson Tribute - Mogensen Band - Nutidens Unge - Queen Jam - Queen Machine - Recycled - Rigtige Mænd (TV-2) - Robbie Williams Jam - Roxanne - Sanne Jam - Shu-bi-jam - Sinatra Syndicate - Sinatra Tribute - Smukke Møller - Souled Out - Sticky Fingers - Sydøstkyst Hustlers - The Beatles Revivial - The Sinatra Guy - Thomas Helmig Jam - Tom Jones Experience - U2COPY.COM - Wannamir (Kasmir)

Dance-bands :  - 5aLive - Absolut Let´s 80´s - Absolut Live - Anne Catrine & Drengene - Burgermeisters - CC & Lee - Cool Cats - Copy Right - Dem Vi Elsker - Fenders - Festmaskinen - Flashback 80´s - Freak Out - Gdansk - Gemalerne - Gentlemen Of Pop - Girl Jam - Grand Prix De Luxe - Happiness - Heaven - Hit med 80’erme - Jays - Jensen & Co. - Kickis - Kim & Hallo - Klaus & Servants - Konexion - Lady Eighty - Lallas - Le Freak - Magi I Luften - Lendager Band - Miami - Milles - Night Affair - On Location - Partymaskinen - Pistacie - Players - Poplic Service - Roulet - Sky Band - Stockcars - Ten Four - Top Sensation - Trio Plus - WALKERS - X-IT

Diskoteker : - Op & Stå - Spar To - Sweet Voice

Diverse : - Lydanlæg - Pandekagehuset

Foredrag : - Allan Olsen - Amin Jensen - Anders Bircow - Anne Larsen - Anne Marie Helger - Benny Andersen - Bjørn Lomborg - Bubber - Carsten Mørch - Cecilie Hother - Christine Feldthaus - Erik Grip - Erik Østenkjær - Farshad Kholghi - Finn Nørbygaard - Flemming Jensen - Hans Pilgaard - Henrik Byager - Henrik Qvortrup - Hilda Heick - Ib Michael - Jacob Haugaard - Jan Elhøj - Jan Gintberg - Jens Arentzen - Jens Gaardboe - Jens Nauntofte - Joan Ørting - Jørgen De Mylius - Kim Bildsøe Lassen - Kirsten Siggard - Klaus Strandholm - Kurt Flemming - Lars Bom - Lasse Helner - Lene Gammelgaard - Line Baun Danielsen - Lone Hertz - Lotte Heise - Mads Christensen - Mads Keiser - Marianne Florman - Master Fatman - Mette Frobenius - Morten Spiegelhauer - Natasja - Niels Noller Olsen - Nis Boesdahl - Paula Larrain - Pernille Aalund - Peter Bastian - Peter Kær - Peter Tanev - Poul Thomsen - Povl Erik Carstensen - Reimer Bo Christensen - Sally Kragh Andersen - Sanne Søndergaard - Sepp Piontek - Steffen Kretz - Stig Rossen - Susse Wold - Søren Dahl - Torben Steno - Trine Gregorius - Troels Kløvedal

Garder : - 6. Juli Garden - Borup Brass Band - Gladsaxe Pigegarde - H. C. Andersen Garden - Holbæk Garden - Nykøbing F. Garden - Odder Garden - Odense Pigegarde - Prins Jørgens Garden - Værløse Garden

Jazz m.m. : - Blå Mandag Jazz Band - Cantus Tyrolerne - Cheese'n Wine Music - De Farende Svende - Goodbye Duoen - Goosetown Jazzband - Ib Glintemanns Orkester - Jangmark & Vindsand Swingtime - Jensens New Orlearns Jazz - Kloster Band - New Or´ Nielsen - New Orlearns Swingband - Nina & Fjeldtetten - Papa Bue´s Viking Jazz Band - The Basement Jazz Band - Traditional Danish - Tuxedo Jazz Band - Vocapella

Koncertnavne : - Alberte - Anna David - Anne Dorte Michelsen - Big Fat Snake - Cantus Tyrolerne - Christian Brøns - Danseorkestret - Danser med DrengeDe Glade SømændDodo & The Dodo´sEran D.D. - Fede Finn & Funny Boyz - Frederik X-factor m/band - Henning Stærk - Ivan Pedersen & Backseat - Jakob Sveistrup - James Sampson - Kim Larsen & Kjukken - Lars Lilholt Band - Magtens Korridorer - Marie Frank - Martin Axelgaard - Mathilde Falch - Mek Pek - Michel Belli - Nice Little Pinquinsi - Peter Belli - Peter Viskinde - På Slaget 12 - PS 12 - Rocazino - Rock Nalle - Sukkerchok - Sweethearts - Søren Berlevs Gas Show - The Fireflies - Troubadours on Tour - Tue West - TV-2 - Vocaloca-Xfactor - WALKERS - Zididada - Zindy Kuku & The Boogaloo

Konferenciers : - Amin Jensen - Bertel Abildgaard - Bjarne Lisby - Bjørn Tidmand - Bubber - Flemming Jensen - Gordon Kennedy - Hans Otto Bisgaard - Henriette Honoré - Jacob Haugaard - Jan Monrad - Jørgen De Mylius - Line Baun Danielsen - Mette Lisby - Michael Carøe - Natasja Crone - Pernille Aalund - Peter Mygind - Preben Palsgaard - Søren Pilmark - Thomas Mygind - Viggo Sommer

Musik & Komik : - Amin Jensen - Anders Bircow - André Lundemann & Bertel Abildgaard Show - Andreas Bo - Bertel Abildgaard (Guitarkaj) - Bramsen, Amstrup & Svarrer - Finn Nørbygaard - Flemming Krøll - Franz Vödelheim ( Polle Fra Snave ) - Jacob Haugaard - John & Aage - Klassens Tykke Dreng - Klaus Wunderhits - Leif Maibom - Los Problemos - LYDPRØVEN - Michael Boesen (Overkaj) - Monrad & Rislund - Papkasse Show - Peter Larsen - Showkongerne - Stefan & Kim - Søren Dahl - Tommy Kenter - Viggo Sommer - Willys Kaffeklub

Operette m.m . : - De 3 Tenorer - Det Syngende Selskab

Rock, Folk, Blues : - Copenhagen Blues Brothers - Lasse & Mathilde - Maries Lyster - Muppet Kok - Souled Out - The Lomond Ceilidh Band - Tørfisk - Øernes Blues Band

Skotsk/Irsk : - Bill McLaughlin - Brothers Gilly - Delaney Rose - Fergus McElligott - Hair Of The Dog - Harness - Hawkey & Hoe - Jason Dove - Justin Burnay - Kenny Delaney - Martin Hoyal - Michael John - Michael Wedwood - Neil Brophy - Norrie Bather - Ptarmigan - Sam Aherne - Shony - The Highlanders - The Islanders Folkband - The Lomond Ceilidh Band - The Mikes - Trad Lads

Solister : - Anne Catrine & Drengene - Andreas Bo - Annette Heick - Bakkens Syngepiger - Basix - Birthe Kjær - Bjørn & Johnny - Bjørn Tidmann - Café Kølbert - Danish Delight - Dario Campeotto - Dorthe Kollo - Frederik Konradsen - James Rasmussen Trio - Jesper Lundgaard - Johnny Hansen - Johnny Reimar - Keld & Hilda - Kim Larsen Jam – Peter Phillipsen - Kim Schwartz - Kim Sjøgren - Kirsten Siggaard - Kisser & Søren - Kaare Norge - Lasse og Mathilde -  Lene Siel - Lis & Per - Louise - Lune Carlsen - Martin Axelgaard - Mek Pek - Musical Show -  Søren Hjort Kristensen - Müllers Catering - Per Nielsen - Pernille Højmark - Preben Palsgaard - Richard Ragnvald - Romantic Strings - Siggurd Barret - Sinatra Tribute - Susannne Lana - Sussi & Leo - Swing Sisters - Tjenerstaben - Trine Gadeberg - Vocaloca - Xfactor - Vocapella - Young Blue Eyes

Solo & Duo - (Solo Musikere) : - Bjarne Frederiksen - H.P. Andersen - Jens Munkholm - Jesper K. Antonisen - Jørgen Lang - Jørn Bonde - Mister Music - MK Music - Moni - Møllers Orkester - Pedro Alonso - Per Pabst - Peter Sinding

Solo & Duo - (Duo´er) : - Catja & Rene - Duo P2 - Happy Hour - Happy Time - Lasse & Asger - No Limit - Propellerne - PS2DUO - Rocklett - SJU-BI-DUO - STANDARD - Ten Four - Tuxedo - Walkie

Stand-up Shows : - Anders Fjeldsted - Anders Matthesen - Asmus Brandt - Brian Mørk - Carsten Bang - Carsten Eskelund - Casper Christensen - Christian Fuhlendorff - Daniel Lill - Dan Andersen - Dorthe Rømer - Elias Ehlers - Geo - Henrik Bruhn - Henrik Løjmand - Jacob Tingleff - Jacob Wilson - Jan Gintberg - Jonatan Spang - Karsten Green - Lars Hjortshøj - Lasse Rimmer - Linda P. - Lone - Mads Kaiser - Mads L. Brynnum - Mads Vangsø - Martin Veltz - Mette Frobenius - Mette Lisby - Michael "MC" Christiansen - Michael Schøt - Michael Wulff - Mick Øgendahl - Morten Møller - Morten Sørensen - Nikolaj Stokholm - Omar Marzouk - Peter Hansen - Povl Carstensen - Rasmus Olsen - Rune Klan - Sanne Søndergaard - Sebastian Dorset - Simon Talbot - Steen Moltzen - Steen Nalle Nielsen - Thomas Hartmann - Thomas Warberg - Thomas Wivel - Tobias Dybvad - Torben Chris

Trylleri & Magi : - Danny Wisholm - Henrik Mortensen - Kenneth Baun - Lars Lottrup - Magisk Vandvid - Mikkel Severin - Magic - Mystiske Mr. Mox - Peter Jacobsen - Rune Klan - Sunny Cagara

Udlejning : - Lyd & Lys

Årstidens aktiviteter: - Jul > - Baldonis Juleshow - Børnebandens Jul - De Italienske Nisser - Duddi´s Jul - Fætter Ib & Julegrisen - H.C. Andersen Bageriet - Harmonika Nisserne - Jazznisserne - John Vedholm Juleshow - Julebageriet - Julekanen m / nissekusk - Julekaninen & Drillenissen - Julekarrusellen - Julemanden & Lirekassen - Julemandens Hoppehus - Julemandens Iglo - Julemandens Juleshow - Juleposer - Juletoget ”Futti” - Juletoget på skinner - Juletræsfesten - Kæmpejulemanden - Marcipan-figurer - Mek Peks Jul - Muddi & Salamidrengene - Nissebanden - Nissen Julius - Nissens Lykkebod - Nissepigen -  Kandis - Nissepigen Pyt - Nissebanden - Palle Pirat - Pandekage Bageriet - Pandekagehuset - Pjerrots Jul - Pyrus - Alle Tiders Nisse - Rudolf & Julemanden - Strudsen & Drillenissen - Vaffelhuset - Æbleskivehuset - Åh Abe Greatest Jul